Haber

Galatasaray Kulübü Kurucusu Ali Sami Yen Anıldı

Galatasaray Kulübü’nün kurucusu Ali Sami Yen, vefatının 72. yılında kabri başında anıldı.

Feriköy Mezarlığı’ndaki anma törenine sarı-kırmızılı kulübün ikinci başkanı Metin Öztürk, yönetim kurulu üyeleri Rıza Tevfik Morova, İsmail Sarıkaya, Can Natan ve Bora Bahçetepe, meclis başkanı Aykutalp Derkan ve yönetim kurulu üyeleri.

Sarı-kırmızılı heyet, dualarla anılan Ali Sami Yen’in kabrinin ardından Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın kabrini de ziyaret ederek dua okudu. İkinci başkan Öztürk, Seba’nın mezarına bir buket sarı-kırmızı çiçek bıraktı.

Anma töreninin ardından bir konuşma yapan Metin Öztürk, Ali Sami Yen’in Galatasaray’ı önemli bir bakış açısıyla kurduğunu belirterek, “O yıllarda futbol yeni oynanıyor. Cumhuriyetin 100. yılını kutluyoruz. Sayın Liderimiz” dedi. Dursun Aydın Özbek liderimiz de vizyon çizdi, “Cumhuriyet’in 100. yılında Galatasaray şampiyon olacak” dedi. Şampiyonlar Ligi elemelerini oynuyoruz. Gruplarda kalacağız ve Kurucu Başkanımızın bize emrettiği gibi ve Galatasaray Lisesi’nden parlayan Galatasaray’ımızı bu sene inşallah Avrupa’da en iyi şekilde temsil edeceğiz. Kurucu Önderimiz ve arkadaşlarının ruhları şad, mekanları cennet olsun.” dedi.

Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, “Galatasaray Cumhuriyetimizin yüzü ve şerefidir. Kulüpleri, dernekleri, vakıfları ve taraftarlarıyla Cumhuriyetimizi çok güzel temsil etmektedir. Kurucumuz Ali Sami Yen ve arkadaşlarını rahmet ve özlemle anıyoruz. bu vesileyle.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu