Haber

İzmir merkezli ‘Kelebek Operasyonu’nda 17 zanlı yakalandı

Erzincan’ın da aralarında bulunduğu İzmir’de yürütülen ‘Kelebek Operasyonu’ kapsamında gözaltına alınan 20 zanlıdan 17’si yakalandı.

İzmir merkezli Erzincan ve Erzurum’da mafya tipi yapılara yönelik düzenlenen ‘Kelebek Operasyonu’ kapsamında haklarında tutuklama kararı çıkarılan 20 şüpheliden 17’si yakalandı. Zanlılardan 4’ü tutuklanırken, firari 3 zanlıyı arama çalışmaları sürüyor.

‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘Nitelikli yağma’, ‘Nitelikli dolandırıcılık’, ‘Tehdit’, ‘Kasten yaralama’ ve ‘Uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve kaçakçılığı’ suçları kapsamında, İzmir merkezli Gaziemir, Bayraklı, Balçova, Gaziemir’de 25 yerleşim yeri, Bayraklı, Balçova, 25, 5 iş yerine eş zamanlı operasyon düzenlendi ve 7 araç.

Söz konusu operasyonlarda 13 tabanca, 3 tüfek, 12 kısmen kesimli silah, 29 fişek, 156 fişek, 1 balistik yelek, 2 kaju, 1.026 sentetik uyuşturucu hap, silah yapımında kullanılan çok sayıda silah modülü ve teçhizatı, 1 el yazması tarihi eser, çok sayıda tapu, senet, satış sözleşmesi ele geçirildi.

Sabah erken saatlerde 77 ekip ve 169 çalışanın katılımıyla düzenlenen operasyonda haklarında yakalama kararı çıkarılan 20 kişiden 17’si yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 13’ü denetim kuralıyla serbest kalırken, 4’ü tutuklandı. Firari olan 3 zanlıyı yakalama çalışmalarının sürdüğü belirtildi. – ERZİNCAN

haber-cumayeri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu