Haber

Eskişehir’de “Silindir Operasyonu” kapsamında 18 zanlı gözaltına alındı

Organize hata örgütlerine karşı 50 ilde başlatılan “Tilindir Operasyonu” kapsamında Eskişehir’de gözaltına alınan 30 zanlıdan 18’i adliyeye sevk edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinasyonunda, yaklaşık 250 polis ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı operasyona, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü de katıldı. Emniyette yakalanan 30 zanlının işlemleri tamamlandı.

Bu şahıslardan 12’si emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Savcılıkta sağlık kontrollerinin ardından adliyeye getirilen 18 zanlının sorguları sürüyor.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda yürütülen soruşturma kapsamında 30 zanlının konut, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda 259 gram metamfetamin, 46 gram esrar ve 13 gram afyon sakızı ele geçirildi, 6 Aralık’ta İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar başkanlığında yürütülen operasyonda gözaltına alınanlar. Sanıklar, adliyeye yansıyan olay dahil olmak üzere “tehdit, yağma, ateşli silahla yaralama, hürriyetten yoksun bırakma, uyuşturucu ticareti, mala zarar verme, hakaret, genel güvenliği kasten tehlikeye atma, suça azmettirme, suç işleme” suçlarından yargılandı. “motorlu testere saldırısı” olarak halka açık. Çok sayıda suça ortak oldukları belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu