Haber

Antalya’da FETÖ operasyonunda 19 zanlı yakalandı

Antalya merkezde 5 ilde FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik eş zamanlı düzenlenen Gazi Turgut Aslan operasyonunda örgüt içinde üst düzey görevlerde bulunan ve halen aktif kamu görevi yapanların da aralarında bulunduğu 19 şüpheli yakalandı. hizmetkarlar.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda, örgütün yeniden yapılanmasını amaçlayan ‘Gazi Turgut Aslan Operasyonu’ kapsamında 9 ay önce Antalya merkezli 9 ilde örgüt üyesi 102 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü, Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı gruplar tarafından.

Harekatın ikinci dalgası olarak Antalya merkezli 5 ilde eş zamanlı olarak ‘Gazi Turgut Aslan Harekatı’ düzenlendi. FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün yeni yapılanmasında yer alan zanlılara yönelik yürütülen operasyonda, örgüt içinde üst düzey görevlerde bulunan ve halen aktif kamu görevlisi olarak görev yapan kişilerin de aralarında bulunduğu 19 şüpheli yakalandı.

Soruşturmanın devamında örgüte bağlı ailelerin çocuklarının eğitim koçu olarak adlandırılan bağlı öğretmenlere zimmetine para geçirip özel ders adı altında ders verdikleri, iletişim amaçlı örgütsel sınır ve internet tabanlı iletişim programlarını kullandıkları, il dışındaki örgüt üyelerine ise kargo veya ATM’lerden kartsız işlemlerle “Maişet” verildi. adı altında para gönderdikleri belirlendi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen 19 zanlıdan 8’i sevk edilirken, kontrol kararı verilirken 5 kişi de hapis cezasına çarptırıldı. 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu